Protezēšanas un Ortopēdijas centrs - protezēšanas un ortopēdijas nozarē vecākais un pieredzes bagātākais Latvijas uzņēmums. Mūsu darbība aizsākās pagājušā gadsimta divdesmitajos gados un, cauri Latvijas vēstures līkločiem Centrs Pērnavas ielā 62, joprojām ver durvis visiem, kuri sajūt neērtības un jūtas ierobežoti kustībā.

Mūsu uzņēmumā smēlušies pieredzi un apguvuši prasmes daudzi Latvijā pazīstami protezēšanas un ortopēdijas speciālisti, kuri nu darbojas patstāvīgi.

 

Protezēšanas un Ortopēdijas Centrs piedāvā plašu nozares pakalpojumu un izstrādājumu klāstu. Mūsu misija - maksimāli palīdzēt cilvēkiem atgūt mobilitāti, nodrošināt komfortu un radīt drošības sajūtu pārvietojoties. Dienas stacionārā fizioterapeiti palīdzēs mazināt vai novērst tādas problēmas kā kustību traucējumi, sāpes, tūska, samazināta slodzes izturība un citas. Tirdzniecības zālē pieejams praktiski viss dzīves kvalitātes uzturēšanai. Piedalāmies valsts apmaksātās programmās.

 

Varam palepoties ar lielu pieredzi gan speciālu apavu ražošanā, gan protezēšanā, gan šūto izstrādājumu (korsešu, bandāžu u.c) izgatavošanā. Mūsu speciālisti palīdzēs orientēties un pareizi izvēlēties tieši Jums piemērotāko!

 

Dzīve neapstājas, neapstājies arī Tu!

 

Mūsu speciālisti

 Arnis NulleFizikālās un rehabilitācijas medicīnas ārsts. Vairāk kā 20 gadu pieredze, septiņus gadus strādājot lielākajā rehabilitācijas centrā "Vaivari" Latvijā, kā arī pēc tam RAKUS klīnikas stacionāra "Biķernieki" rehabilitācijas nodaļā un pašlaik, paralēli A/S Protezēšanas un ortopēdijas centram, ārsts turpina rūpēties par bērniem ar dzirdes traucējumiem Latvijas Bērnu Dzirdes centra stacionāra nodaļā. Ārsts konsultē pacientus ar mugurkaula problēmām, pēc insulta, traumām, sirds infarkta, bērnus - cerebrālās triekas, dzemdību traumu un citu agrīnu bojājumu gadījumos.
Aelita Gaile

Fizikālās un rehabilitācijas medicīnas ārsts. Konsultē pieaugušos un  bērnus no 3 g.v. ar balsta kustību sistēmu traucējumiem - m/k spondiloze ar skeleta sāpju sindromu, disku pataloģijas, stājas traucējumi, skolotiskā slimība, pacientus ar nervu sistēmas slimībām (nervu saknīšu kompresija intervertebrālā diska bojājuma dēļ, cervikalģija, cervikobrahialģija), pēc traumām, gerontoloģijas pacientus. Vairāk kā 18 gadus Dr. Gaile ir vadījusi Valsts Sporta medicīnas centra rehabilitācijas nodaļu konsultējot un palīdzot sportistiem atgriezties sportā pēc dažādām traumām.

Antonija PoželeneFizikālās un rehabilitācijas medicīnas ārsts ar ilggadēju pieredzi, specializējas osteorefleksoterapijā kopš 1985.g., kas gadu gaitā ir kļuvusi sidrs lieta. No 1979.g. strādāja RAKUS "Gaiļezers". Ārste pievienojusies AS "Protezēšanas un ortopēdijas centra" komandai un strādā dienas stacionārā, rūpējas un konsultē pacientus ar mugurkaula un lielo locītavu problēmām, dažāda veida traumām un seku parādībām pēc galvas smadzeņu insulta, sirds infarkta.
Kristīne Indriča

Kvalificēta fizioterapeite, absolvējusi Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmiju, ilggadēja pieredze fizioterapijas specialitātē. Sniedz fizioterapeita konsultācijas, veic kinezioloģisko teipošanu, vada ārstniecisko vingrošanu. Piedāvā slinga terapiju sertificēta speciālista vadībā, funkcionālo traucējumu novēršanai vai mazināšanai. Pieredze rehabilitācijā ar neiroloģiskām, reimatoloģiskām, kardioloģiskām saslimšanām, pēcoperāciju rehabilitācijā kā arī palīdzēs uzlabot pašsajūtu un palielināt vispārējo fizisko izturību. Aktīvi pilnveido savas zināšanas fizioterapijā apmeklējot dažādus kursus un seminārus.

Inga Gražule

Sertificēta fizioterapeite, absolvējusi Rīgas Stradiņa universitāti un ieguvusi profesionālā bakalaura grādu veselības aprūpē un fizioterapeita profesionālo kvalifikāciju. Piedāvā fizioterapeita konsultācijas, ārstniecisko vingrošanu (individuāli un grupā) un kinezioloģisko teipošanu. Darba pieredze gan ar pieaugušajiem, gan bērniem ar muskuloskeletālām problēmām, kardioloģiskā, neiroloģiskām un elpošanas saslimšanām un arī vadot nodarbības profilaktiskos nolūkos.

Latvijas fizioterapeitu asociācijas biedrs. Turpina izglītoties apmeklējot dažādus profesionālās pilnveides kursus un seminārus, lai varētu Jums sniegt labākos pakalpojumus.

Mārtiņš SvilānsSertificēts fizioterapeits, absolvējis Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmiju - Profesionālais bakalaura grāds veselības aprūpē, kvalifikācija fizioterapeits ar specializāciju sporta jomā un Profesionālais maģistra grāds veselības aprūpē, kvalifikācija "Sporta fizioterapeits". Darba pieredze - Paula Stradiņa klīniskā universitātes slimnīca, AS "Protezēšanas un ortopēdijas centrs". Kursi - Sertifikāts un apliecība par profesionālās pilnveides izglītību "Ķermeņa kosmētiskā masāža", Sertifikāts "Medical Taping Concept for Physiotherapists" (BASIC līmenis), regulāri apmeklē Latvijas Fizioterapeitu asociācijas seminārus. Piedāvā - fizioterapeita konsultāciju, vingrošanas nodarbības pieaugušajiem (gan individuāli, gan grupās 2-3 cilvēki) pie dažādām problēmām, galvenokārt - muguras sāpēm, stājas un gaitas traucējumiem, līdzsvara un koordinācijas traucējumiem, cilvēkiem ar neiroloģiskām, reimatoloģiskām, ortopēdiskām, u.c. problēmām, rehabilitāciju pēc traumām, ārstnieciskās masāžas elementus un medicīnisko teipošanu.
Daniels KuzņecovsFizioterapeits, absolvējis Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmiju. Profesionālais bakalaura grāds veselības aprūpē, kvalifikācija - fizioterapeits. Ieguvis sertifikātu klasiskajā masāžā praktiskas mācību programmas ietvaros. Piedāvā: fizioterapeita konsultāciju, klasisko masāžu, ārstnieciskās vingrošanas nodarbības gan pieaugušajiem, gan bērniem sākot no 3 gadu vecumā (gan individuāli, gan grupās līdz 2 cilvēkiem) pie dažādām muskuloskeletālām problēmām, galvenokārt - muguras sāpēm, stājas un gaitas traucējumiem, pēdu velvju izmaiņas problēmām iedzimto un/vai iegūto rezultātu dēļ, līdzsvara un koordinācijas traucējumiem, kardioloģiskām, neiroloģiskām un elpošanas saslimšanām. Prakses laikā teorētiskas un praktiskas zināšanas tika attīstītas un pilnveidotas piecās darbības jomās: neiroloģijā, pediatrijā, traumatoloģijā un ortopēdijā, sporta fizioterapijā un iekšķīgo slimību propedeitikā.
Laura Balode

Fizioterapeite, absolvējusi Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmiju, praktizējusies Erasmus+ starptautiskās prakses apmaiņas programmā Polijā - Opolskie Centrum Rehabilitacji w Korfantowie Sp. z o.

Sniedz fizioterapeita konsultācijas, veic funkcionālo novērtēšanu, vada ārstniecisko vingrošanu, veic ārstniecisko masāžu, izmantojot miofasciālās tehnikas, medicīnisko teipošanu un kustību izstrādi locītavās. Palīdz atgūt zaudēto funkciju vai mazināt tās deficītu, pielietojot dažādas tehnikas un kombinācijas. Darba pieredze traumu rehabilitācijā, muguras un mugurkaula kakla daļas, kā arī galvassāpju ārstēšanā.

Kristīne Mežiņa

Sertificēts ergoterapeits, absolvējusi Rīgas Stradiņa universitāti, ieguvusi profesionālo bakalaura grādu veselības aprūpē, ergoterapeita kvalifikāciju. Reģistrēta ārstniecības personu un ārstniecības atbalsta personu reģistrā.
Latvijas Ergoterapeitu Asociācijas biedrs. Regulāri papildina zināšanas un praktiskās iemaņas, piedaloties daudzveidīgos semināros un konferencēs.
Specializējusies darbā ar bērniem un pieaugušajiem pēc /ar dažāda veida saslimšanām, traumām. Iegūts sertifikāts "Medical Taping concept for Physiotherapists" (BASIC līmenis).

Renāte Frišfelde

Sertificēts tehniskais ortopēds. Veic pēdas, pirkstu deformāciju diagnostiku, izvērtē ārstēšanas iespējas. Nosaka kāju garuma atšķirību, novērtē stāju. Pielāgo gatavas ortopēdiskas zolītes, kā arī izgatavo individuālas zolītes. Veic cieto ortožu izgatavošanu bērniem līdz 12 g.v. un pielāgošanu. Sniedz konsultācijas par valsts kompensējamiem palīglīdzekļiem (mīkstās ortozes, cietās ortozes, gatavi un individuāli izgatavojami ortopēdiski apavi). 

Kitija Āķe

Sertificēts tehniskais ortopēds. Pieredze specialitātē vairāk kā 10 gadi. Ieguvusi maģistra grādu veselības aprūpē. Konsultē pacientus, sagatavojot protezēšanai. Izgatavo modulārā tipa protēzes augšējām un apakšējām ekstremitātēm. Veic ādas- stieņu, koka protēžu un ādas- stieņu ortožu izgatavošanu. Specializējas mīksto ortožu izgatavošanā pēc individuāla pasūtījuma bērniem un pieaugušajiem. Pielāgo pacientiem ortopēdiskos apavus, ortopēdiskās zolītes, devalgizatorus, u.c palīglīdzekļus pēdu deformācijas korekcijai, velvju atslodzei. Papildus apguvusi zināšanas dažādās konferencēs, tostarp OTWorld, kā arī stažējusies Slovēnijā- Univerzitetni rehabilitacijski inštitut Republike Slovenije. Ir Protezēžanas, ortozēšanas un tehniskās ortopēdijas asociācijas biedre.

Megija Kursīte

Sertificēts podologs, absolvējusi Latvijas Universitātes P. Stradiņa medicīnas koledžu un ieguvusi 1. līmeņa profesionālo augstāko kvalifikāciju podoloģijā. Latvijas Podologu biedrības biedrs. Regulāri paaugstina kvalifikāciju un zināšanas, kā arī interesējas par jaunākajiem sasniegumiem un pētījumiem podoloģijā, un medicīnā kopumā.
Veic visu vecuma grupu pacientu pēdu izmeklēšanu, pēdu veselības stāvokļa izvērtēšanu, pēdu problēmu diagnosticēšanu. Veic profesionālu pēdu aprūpi, tajā skaitā diabētiskās pēdas aprūpi, izvēloties pēdu aprūpes metodes atbilstoši pacienta problēmām, plānot un realizēt izglītojošas aktivitātes par nagu un kāju pēdu ādas veselības saglabāšanas nepieciešamību. Strādā multidisciplinārā komandā, sadarbojoties ar citiem veselības un sociālās aprūpes profesionāļiem un institūcijām, izglīto sabiedrības locekļus par pēdu bojājumu profilaksi.

Lauma Balode

Pēdu aprūpes speciālists - kvalifikācija: podologs. Absolvējusi Latvijas Universitātes P. Stradiņa medicīnas koledžu. Praktizējusies Erasmus+ mobilitātes apmaiņas programmā Vācijā - Sozialpflegeschulen Heimerer GmbH. Veic ārstniecisko pēdu un kāju nagu aprūpi. Pielieto konservatīvās metodes ieauguša kāju naga, varžacs, kārpu un papēžu plaisu gadījumā. Sniedz konsultācijas un izglīto pēdu pašaprūpē.

Natālija ŠebardinaKrūšu protezēšanas un mīksto ortozēšanas speciāliste ar vairāk nekā 25 gadu pieredzi.
Sergejs Kirejevs

Tehniskais ortopēds, individuālo apavu meistars.

Jurijs PopovsTehniskais ortopēds ar ilggadēju darba pieredzi specialitātē 15 gadi. Veic ādas-stieņu, koka protēžu un ādas-stieņu ortožu izgatavošanu Apguvis meistarklasi UAB "Pirmas žingsnis" Lietuvas klīnikā par individuālo zolīšu izgatavošanas tehnoloģijām.
Nataļja AntipovaDiplomēts ortopēdijas tehniķis ar vairāk kā 20 gadu pieredzi augšējo un apakšējo ekstremitāšu ortozēšanā, individuāli izgatavo un pielāgo cietās un mīkstās ortozes. Regulāri papildina savas zināšanas un pieredzi starptautiskos semināros Pree_Preg u.c.
Ilona Ledžus

Fizikālās terapijas māsa, veic ārsta nozīmētās procedūras. Vairāl lā 30 gadu pieredze fizikālo procedūru veikšanā visa vecuma pacientiem.

Mūsu vēsture

Apmeklētāju un preses pārstāvju ērtībai sava uzņēmuma vēsturi gadsimtu griežos esam aprakstījuši īsos notikumu atspoguļojumos un apkopojuši ilustrējošas fotogrāfijas.

Protezēšanas un Ortopēdijas centra pirmsākums.

1921. gadā

vesture 001Rīgā tiek dibināta „Sarkanā Krusta ortopēdiska darbnīca” ortopēdisko priekšmetu pagatavošanai kara un nelaimes gadījumos sakropļotajiem. Darbu sāk entuziasma rosināti pirmā pasaules kara lauka un brīvības cīņās rūdītie mediķi, liekot lietā savu unikālo pieredzi. Šie pirmie soļi iezīmēja visu tālāko pieeju ortopēdijai un protezēšanai, padarot šo uzņēmumu par vadošo sava nozarē visos vēstures līkločos.

 

Latvijas Sarkanā Krusta ēku komplekss Pērnavas iela 62.

1933. gadā

vesture 004Tiek uzcelts Aleksandra Klinklāva funkcionālisma stilā projektētais Latvijas Sarkanā Krusta ēku komplekss Pērnavas ielā 62, kur izvietojas un izvērš savu darbību „Sarkanā Krusta ortopēdiska darbnīca”. Aizsākas jauns etaps uzņēmuma darbībā, piepildīts ar pētījumiem un novitātēm.

 

Otrais Pasaules karš.

1941. gadā

vesture 002Top uzņēmums "Ortopēds" un turpina savu darbu visu kara laiku sniedzot palīdzību kara un nelaimes gadījumos sakropļotajiem.

 

 

Pēckara periods.

1944. gadā

vesture 003Top „Rīgas protēžu ortopēdiska rūpnīca”, kura vēlāk pārtop par Republikānisko eksperimentālo protēžu ortopēdisko centru” - vienīgo bijušajā Padomju Savienībā.

 

 

Piegādātāji

invacare logo  logo mdh  rebotec logo 

calzamedi  francis  protetika  Florett Logo  mendivil 

fm-company-logo  togu logo  tacco  eurocomfort 

logo dumco 2019  vitility  garcia  rehaforum logo  vitility 

Videomateriāli par mums

 

Veselas pēdas ir mūsu veselības pamats! Kas ir podologs un kas ir podometrija?

 

Slinga terapija Protezēšanas un ortopēdijas centrā

 

Ortopēdiskie apavi sievietēm, vīriešiem un bērniem

 

Medicīniskā rehabilitācija Protezēšanas un ortopēdijas centrā

 

Ieskaties dažādos raidījuma videomateriālos, kuros iespējams atrast daudz noderīgas informācijas par zolīšu, apavu un citu palīgierīču lietošanu ikdienā! 

Pēdu problēmas, deformācijas, zolītes un apavi

Raidījums "Dzīvīte", (mūsu sižets no 14:25):

 

Guļošu pacientu aprūpe!

Raidījums "Dzīvīte":

 

Kā atvieglot ikdienu, pateicoties ortopēdiskajiem apaviem?

LOGO POC